Riksteaterföreningar i Väst

Alingsås Teaterförening
Kontakt: Margareta Nilsson
Telefon: 0733-14 14 86
E-post: km_nilsson@telia.com

Ale Riksteaterförening
Kontakt: Margareta Nilson
Telefon: 0303 741895
E-post: margaretanil47@gmail.com

Bollebygds Riksteaterförening
Kontakt: Ralph Utbult
Telefon: 033-284338
E-post: bolleteater@gmail.com

Eldfestkommittén
Kontakt: Azizeh Ghojoghi
Telefon: 070-448 32 36
E-post: yelmik_2@yahoo.se

Essunga musik- och teaterförening
Kontakt: Anita Johansson
Telefon: 070-493 56 21
E-post: anitavidnossan@gmail.com

Falköpings Riksteaterförening
Kontakt: Marie Beroun
Telefon: 076-7851815
E-post: marie.beroun@falkoping.se

Färgelanda Riksteaterförening 
Kontakt: Kerstin Fredriksson
E-post: kerstin.fredriksson@fargelanda.se

Gullspångs Riksteaterförening 
Kontakt: Kerstin Johansson
Telefon: 0551-231 05
E-post: brattskogen@gmail.com

Göteborgs Teaterförening
Kontakt: Tora Ljusberg
E-post: goteborgs.teaterforening@gmail.com

Göteborgs Turkiska Riksteaterförening
Kontakt: Hakan Önal
Telefon: 070-773 61 59
E-post: stdo_vast@hotmail.com

Hjo Kultur- och Teaterförening
Kontakt: Eva-Britt Andréson
Telefon: 070-532 40 91
E-post: andreson@live.com

Kungälvs Teaterförening
Kontakt: Monica Wallin
Telefon: 0303-122 43
E-post: mawo@hotmail.se

Lidköpings Teaterarrangörer
Kontakt: Gabriella Jakobsson
E-post: lidkopingsteaterarrangorer@gmail.com

Norra Dals Kulturförening
Kontakt: Annika Henke Engen
Telefon: 0534-617 83
E-post: annika.henke@dalsed.se

Riksteaterföreningen i Karlsborg 
Kontakt: Maj-Britt Stenberg
Telefon: 073-030 44 88
E-post: stenbergmb@gmail.com

Riksteaterföreningen i Skara 
Kontakt: Sten Andersson, Catharina Sundqvist
Telefon: 0511-10226 eller 0511-14041
E-post: b.s.ason@hotmail.se, catharinasundqvist@hotmail.com

Riksteaterföreningen Teaterns Vänner i Mariestad
Kontakt: Ragnhild Strindevall
Telefon: 0501-34064
E-post: rstrindevall@msn.com

Riksteatern Lysekil
Kontakt: Agneta Blomqvist
Telefon: 070-377 65 83
E-post: agneta.blomqvist@riksteatern.se

Riksteatern Skövde 
Kontakt: Pelle Granbom
Telefon: 0708-437373
E-post: pellegranbom@hotmail.com

Riksteatern Vilja Produktion
Kontakt: Kajsa Ljusegren
Telefon:
E-post: viljaproduktion@gmail.com

Sotenäs Riksteaterförening
Kontakt: Kerstin Johansson
Telefon: 0523-325 35
E-post: kerstintangen@telia.com

Spektrum teater- och konstförening
Kontakt: Mirsad Besovic
E-post: mirsad_besovic@hotmail.com

Stenungsunds Teaterförening
Kontakt: Lillemor Arvidsson
Telefon: 0709-98 78 26
E-post: arvidsson.lillemor@gmail.com

Tidaholms Teaterförening
Kontakt: Magdalena Johansson
Telefon: 0703-12 96 33
E-post: tidaholm.tf@riksteatern.se

Tjörns Kultur- och Teaterförening
Kontakt: Anna Klingstedt
Telefon: 0708-93 15 13
E-post: anna.klingstedt@tjorn.se

Trollhättans Teaterförening
Kontakt: Anita Sandblom
Telefon: 0520 124 15
E-post: anita.sandblom@gmail.com

Töreboda Teaterförening
Kontakt: Birgitta Leijon
Telefon: 0506-207 23
E-post: birgittaleijon25@gmail.com

Uddevalla Riksteaterförening
Kontakt: Ulla Dahlberg
Telefon: 070-7540086
E-post: uddevallartf@gmail.com

Ulricehamns Riksteaterförening
Kontakt: Lina Fyrvakter
E-post: ulricehamn.tf@riksteatern.se

Vara Riksteaterförening
Kontakt: Maria Bengtsson
Telefon: 073- 918 67 24
E-post: mariasverkstad@telia.com

Vårgårda Teaterförening
Kontakt: Carin Ingemarsson
Telefon: 073-393 70 63
E-post: carin.ingemarsson@hotmail.com

Vänersborgs Teaterförening
Kontakt: Anders Nord
E-post: vbgteater@gmail.com

Åmåls Teaterförening
Kontakt: Anders Hedin
Telefon: 070- 3742931
E-post: anders.hedin@amal.se