Riksteaterföreningar i Väst

Alingsås Teaterförening
Kontakt: Margareta Nilsson
Telefon: 0733-14 14 86 och 0739-94 71 10
E-post: km_nilsson@telia.com

Ale Riksteaterförening
Kontakt: Margareta Nilson
Telefon: 0303 741895
E-post: margareta.nilson@telia.com

Bollebygs Riksteaterförening
Kontakt: Ralph Utbult
Telefon: 033-284338
E-post: ralph.m.utbult@gmail.com

Eldfestkommittén
Kontakt: Azizeh Ghojoghi
Telefon: 070-448 32 36
E-post: yelmik_2@yahoo.se

Essunga musik- och teaterförening
Kontakt: Anita Johansson
Telefon: 070-493 56 21
E-post: anitavidnossan@gmail.com

Falköpings Riksteaterförening
Kontakt: Marie Beroun
Telefon: 076-7851815
E-post: marie.beroun@falkoping.se

Färgelanda Teaterförening 
Kontakt: Kerstin Fredriksson
E-post: kerstin.fredriksson@tele2.se

Gullspångs Riksteaterförening 
Kontakt: Kerstin Johansson
Telefon: 0551-231 05
E-post: brattskogen@telia.com

Göteborgs Teaterförening
Kontakt: Matilda Johansson
E-post: goteborgs.teaterforening@gmail.com

Göteborgs Turkiska Riksteaterförening
Kontakt: Hakan Önal
Telefon: 070-773 61 59
E-post: stdo_vast@hotmail.com

Hjo Kultur- och Teaterförening
Kontakt: Stefan Arenblad
Telefon: 0702-535668
E-post: stefan.arenblad@hotmail.com

Kungälvs Teaterförening
Kontakt: Monica Wallin
Telefon: 0303-122 43
E-post: mawo@hotmail.se

Lidköpings Teaterarrangörer
Kontakt: Gabriella Jakobsson
E-post: lidkopingsteaterarrangorer@gmail.com

Norra Dals Kulturförening
Kontakt: Annika Henke
Telefon: 0534-61783, 070-5684267
E-post: annika.henke@dalsed.se

Riksteaterföreningen i Karlsborg 
Kontakt: Helena Svedberg
Telefon: 0505-403 63
E-post: hsvedberg@hotmail.com

Riksteaterföreningen i Skara 
Kontakt: Sten Andersson, Catharina Sundqvist
Telefon: 0511-10226 eller 0511-14041
E-post: b.s.ason@hotmail.se, catharinasundqvist@hotmail.com

Riksteaterföreningen Teaterns Vänner i Mariestad
Kontakt: Ragnhild Strindevall
Telefon: 0501-34064
E-post: rstrindevall@msn.com

Riksteatern Lysekil
Kontakt: Agneta Blomqvist
Telefon: 070-377 65 83
E-post: agneta.blomqvist@riksteatern.se

Riksteatern Skövde 
Kontakt: Pelle Granbom
Telefon: 0708-437373
E-post: pellegranbom@hotmail.com

Sotenäs Riksteaterförening
Kontakt: Kerstin Johansson
Telefon: 0523-325 35
E-post: kerstintangen@telia.com

Spektrum teater- och konstförening
Kontakt: Mirsad Besovic
E-post: mirsad_besovic@hotmail.com

Stenungsunds Teaterförening
Kontakt: Lillemor Arvidsson
Telefon: 0709-98 78 26
E-post: arvidsson.lillemor@gmail.com

Tidaholms Teaterförening
Kontakt: Gun Berger
Telefon: 0502-134 44
E-post: gun.berger1@telia.com

Tjörns Kultur- och Teaterförening
Kontakt: Anna Klingstedt
Telefon: 0708-93 15 13
E-post: anna.klingstedt@tjorn.se

Trollhättans Teaterförening
Kontakt: Anita Sandblom
Telefon: 0520 124 15
E-post: anita.sandblom@gmail.com

Töreboda Teaterförening
Kontakt: Birgitta Leijon
Telefon: 0506-207 23
E-post: birgittaleijon25@gmail.com

Uddevalla Riksteaterförening
Kontakt: Ulla Dahlberg
Telefon: 070-7540086
E-post: uddevallartf@gmail.com

Ulricehamns Riksteaterförening
Kontakt: Ingegerd Johansson
E-post: ulricehamn.tf@riksteatern.se

Vara Riksteaterförening
Kontakt: Göran Lidén
Telefon: 0512-12880, 0510-91155
E-post: vara.tf@riksteatern.se

Vårgårda Teaterförening
Kontakt: Inger Nyström
Telefon: 0322-620624
E-post: henry.nystrom@telia.com

Vänersborgs Teaterförening
Kontakt: Anders Nord
E-post: vbgteater@gmail.com

Åmåls Teaterförening
Kontakt: Anders Hedin
Telefon: 070- 3742931
E-post: anders.hedin@amal.se